Dzień: 2023-06-06

Więcej o KAMPANIA CZYTELNICZA

Na koniec projektu czytelniczego realizowanego w bieżącym semestrze przez zaangażowaną grupę uczniów z klasy 1A we współpracy z Fundacją Civis Polonus, która finansowała ten projekt w naszym liceum, uczniowie:

Natalia Szymczak, Natalia Przybylska, Tosia Wypych, Ida Borawska, Ania Jurewicz, Bartek Rajewski, Maks Gąszczak, Bruno Campbell, Antoni Gładysz i Paweł Mrozek

przygotowali dla Was krótką kampanię czytelniczą, w której polecają książki wybrane przez nich po spotkaniu z ekspertem panem Piotrem Cieszewskim dotyczące najważniejszych dla Was tematów. Książki te niebawem pojawią się na półkach Biblioteki Szkolnej.

Na podstawie ankiet przeprowadzonych w lutym okazało się, że młodzież naszej szkoły najbardziej nurtują sprawy związane z przyszłością, wyborem drogi życiowej, sukcesem w życiu i relacjami interpersonalnymi.

Poniżej możecie obejrzeć krótki materiał filmowy, w którym dowiecie się więcej o projekcie, przygotowaniach i … wybranych książkach.

Zapraszamy do obejrzenia!

Więcej o WYKŁAD O PRAWACH CZŁOWIEKA

W dniu dzisiejszym 5 czerwca klasa 1F uczestniczyła w wykładzie o prawach człowieka w kancelarii prawnej CMS. Wykład poprowadziła prawniczka Angelika Szufel. Uczniowie zwiedzili również biuro które mieści się na najwyższych piętrach Varso Tower. Jednak największe wrażenie na uczniach zrobił ogród wertykalny rozciągający się na ścianie pięciopiętrowej klatki schodowej.

Wykład o prawach człowieka w kancelarii prawnej
received_918679809424676
Więcej o KURS PIERWSZEJ POMOCY

W ubiegłym tygodniu naszą szkołę odwiedził pan Jacek Olasek i przeprowadził kurs pierwszej pomocy.

Bardzo dziękujemy!

Kurs pierwszej pomocy
Więcej o W SEJMIE DZIECI I MŁODZIEŻY

W dniach 31 maja -1 czerwca Dominika i Paweł z klasy 1A wzięli udział w XXIX posiedzeniu Sejm Dzieci i Młodzieży jako Posłowie.

W ramach tego przedsięwzięcia nasi reprezentacji brali udział w uchwalaniu ustawy, mieli okazję zgłosić poprawki, a także przemówić z mównicy sejmowej. Dodatkowo porozmawiali z wieloma ciekawymi osobistościami, które przekazały niejedno pozdrowienie dla naszego liceum.

Obrady prowadzone były przez Marszałków wybranych na komisji SDiM pod nadzorem: pani Elżbiety Witek, pani Małgorzaty Kidawy-Błonskiej, pani Małgorzaty Gosiewskiej i pana Piotra Zgorzelskiego.

W kuluarach uczniowie spotkali takich polityków jak Bożena Żelazowska, Tomasz Zimoch, Borys Budka, Tomasz Siemoniak, Krzysztof Gawkowski, Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Bosak i wielu innych.