Dzień: 2023-06-05

Więcej o PRZEMÓWIENIE W SEJMIE RP
1 czerwca br. podczas XXIX posiedzenia Sejmu Dzieci i Młodzieży nasz uczeń, Paweł Mrozek z klasy 1A, wygłosił przemówienie. Zachęcamy do posłuchania i obejrzenia.
Więcej o WYCIECZKA DO SANDOMIERZA

W dniu 23 maja 2023 r. uczniowie klas 1A i 2C wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza.  Sandomierz to jedno z najstarszych i najważniejszych historycznie miast Polski. Uznawane także za jedno z bardziej urokliwych. Położone malowniczo na niewysokich wzgórzach, otoczone lessowymi wąwozami – ten najbardziej znany nosi imię Królowej Jadwigi. Nie przytłacza wielkością, lecz zachwyca zabytkami i klimatem. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję zwiedzić Stare Miasto, Rynek, Bramę Opatowską, przejść Uchem Igielnym, Podziemną Trasą Turystyczną  a także odbyć niezapomniany rejs statkiem po Wiśle.

Panorama Sandomierza
Wycieczka do Sandomierza
Panorama Sandomierza
20230523_131536
Więcej o WYCIECZKA DO PAŁACU W WILANOWIE

W dniu 16 maja 2023 r. uczniowie klas 2C, 2A i 3C wraz z opiekunem uczestniczyli w wycieczce z przewodnikiem po Pałacu w Wilanowie. Młodzież mogła podziwiać oryginalną architekturę budynku i unikalne wnętrze. Uczniowie zobaczyli m.in. bogato zdobione pomieszczenia, takie jak Biała Sala, apartamenty Króla Jana III Sobieskiego a także wiele innych pokoi wypełnionych zabytkowymi obrazami. Następnie, po zwiedzeniu królewskich komnat młodzież udała się do przepięknych ogrodów otaczających pałac. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

Wnętrza Pałacu w Wilanowie
Uczniowie w parku w Wilanowie