INFORMACJE

SZANOWNI PAŃSTWO,

od 1 stycznia 2022 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych obsługuje świadczenia 500+ oraz Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Przesyłamy Państwu linki do informacji na temat tych świadczeń:

Więcej informacji na temat programu 500+

Więcej informacji na temat Rodzinnego Programu Opiekuńczego

Baner programu 500+ i Rodzinnego Programu Opiekuńczego

Uprzejmie informujemy że na stronie Biura Edukacji został opublikowany artykuł: Szkolenia dla rodziców na temat walki z depresją dzieci i młodzieży.

http://edukacja.warszawa.pl/specjalne-potrzeby-edukacyjne/pomoc-psychologiczno-pedagogiczna/22808-szkolenia-dla-rodzicow-na

 

CENTRUM WSPARCIA

Od marca 2020 r. działa w Warszawie psychologiczne Centrum wsparcia dla uczniów, rodziców i nauczycieli, które ma na celu pomoc psychologiczno – pedagogiczną w czasie pandemii. Psycholodzy, psychoterapeuci i pedagodzy z czterech poradni psychologiczno – pedagogicznych dyżurują przy telefonach. Na stronie http://edukacja.warszawa.pl są dostępne informacje o innych działaniach jakie podejmuje miasto st. Warszawa w zakresie pomocy psychologiczno – pedagogicznej.

PORTALE EDUKACYJNE WSPIERAJĄCE ZDALNE NAUCZANIE

Poniżej znajdą Państwo prezentację z linkami do stron z lekturami, literaturą, bibliotek cyfrowych oraz innych portali edukacyjnych:

Portale edukacyjne – prezentacja w aplikacji Sway

Największy polski portal z lekturami zarówno w formie pdf jak i audiobooków to:

Wolne lektury – link do strony internetowej

NOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Ministerstwo Zdrowia wydało nowe rozporządzenie w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem epidemii korona wirusa i wprowadziło ograniczenia w przemieszczaniu się obywateli.

Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z epidemią korona wirusa – link

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r. – link

MAZOWIECKA POLICJA APELUJE

SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE!

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),

  • a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich. Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi,   a   tym   samym   –   do zwiększenia  szans  na  zakażenie. Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad! Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności     prawnej. Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

Komunikat Policji.pdf

Apel Policji – obostrzenia i zasady.pdf

PORTALE EDUKACYJNE WSPOMAGAJĄCE KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ

Poniżej znajdą Państwo prezentację z linkami do stron z lekturami, literaturą, bibliotek cyfrowych oraz innych portali edukacyjnych:

Portale edukacyjne – prezentacja w aplikacji Sway

Największy polski portal z lekturami zarówno w formie pdf jak i audiobooków to:

Wolne lektury – link do strony internetowej

LISTY PREZYDENTA M. ST. WARSZAWY

List Prezydenta m. st. Warszawy pana Rafała Trzaskowskiego.pdf

List Burmistrza Dzielnicy Wola m. st. Warszawy Pana Krzysztofa Strzałkowskiego do rodziców:

List do Rodziców.pdf

PISMO MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY DO RODZICÓW I PRAWNYCH OPIEKUNÓW

Pismo Kuratorium do rodziców i prawnych opiekunów.pdf

Informacja Ministerstwa Zdrowia – plakat jpg

WAŻNA INFORMACJA!

Od czwartku 12 marca do środy 25 marca 2020 r. zajęcia w CXIX Liceum Ogólnokształcącym im. J. Kuronia zostają zawieszone.

Rodzicu,

  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie www.epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZU;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy www.epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Komunikat MEN – Zawieszenie zajęć w przedszkolach szkołach.pdf

Prosimy o śledzenie bieżących komunikatów na:

www.men.gov.pl – link