Jesteś tutaj:

Kategoria: Wycieczka

Więcej o WYCIECZKA DO PŁOCKA ZWIEŃCZENIEM PROJEKTU „CIEKAWI HISTORII”
2-3 czerwca 2026 roku odbyła się dwudniowa wycieczka edukacyjna, będąca uwieńczeniem projektu „Ciekawi Historii”. Reprezentantem Towarzystwa Miłośników i organizatorem całego przedsięwzięcia był dr Tytus Izdebski oraz studenci ze Stowarzyszenia DziejoKon, Alexander Boniecki i Artur Tomaszczuk. W wyjeździe brali udział przedstawiciele czterech liceów. Celem wyjazdu było nie tylko nagrodzenie młodzieży za ich wielomiesięczne zaangażowanie, kreatywność i pracę, ale także pogłębienie wiedzy historycznej oraz rozwijanie zainteresowania naukami humanistycznymi. Uczniowie i opiekunowie zwiedzili: Muzeum Mazowieckie w Płocku (trzy wystawy: X wieków Płocka, Art Deco i Secesja), Katedrę w Płocku, najstarsze liceum w Polsce imienia Stanisława Małachowskiego oraz Muzeum Żydów Mazowieckich. Wieczorem odbył się spacer z przewodnikiem ulicami Płocka.
Bardzo dziękujemy TMH za możliwość wzięcia udziału w projekcie oraz za wspaniałą wycieczkę.
Więcej o W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

3 marca 2026 r. uczniowie klasy 1B wraz ze swoim wychowawcą, panem Grzegorzem Piotrowskim, odwiedzili Centrum Nauki Kopernik. Podczas wizyty mieli okazję zgłębiać tajniki nauk ścisłych w praktyce, samodzielnie eksperymentując i odkrywając zjawiska, o których uczą się na lekcjach. Nauka połączona z działaniem okazała się nie tylko wartościowa, ale również bardzo angażująca – wszystkim towarzyszyła świetna atmosfera i dobra zabawa.

Więcej o ZWIEDZANIE PAŁACU PREZYDENCKIEGO I BELWEDERU

17 marca 2026 r. klasa 3F w ramach rozszerzonego wos-u i historii zwiedzała Pałac Prezydencki. Poznaliśmy historię tego miejsca i funkcje poszczególnych pokoi, w których odbywają się najważniejsze państwowe uroczystości. Zwiedzaliśmy Salę Kolumnową, w której Prezydent powołuje i odwołuje rządy, nadaje nominacje, przyjmuje ambasadorów a także nadaje odznaczenia Orderu Orła Białego. Zwiedzaliśmy również Salę Białą, Ogród Zimowy oraz Salę Orderu Białego, w której znajdują się pamiątki z okresu II RP. Pałac Prezydencki zachwycił bogatą ornamentyką sufitów, ścian oraz śladów historii minionej i współczesnej.

18 lutego 2026 r. zwiedzaliśmy Belweder – rezydencję Prezydenta. W czasie zwiedzania mogliśmy zobaczyć Salę Marmurową, Lustrzaną oraz Gabinet Marszałka Józefa Piłsudskiego i ekspozycję poświęconą Marszałkowi Polski. Była to żywa lekcja historii i wiedzy o społeczeństwie, która pozwoliła uzupełnić i poszerzyć wiedzę uczniów.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczek.

Więcej o ZWIEDZAMY KAMPUS UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

12 stycznia 2026 r. klasa 3D wraz z wychowawcą, panią Dominiką Bronz, odwiedziła Uniwersytet Warszawski. Uczniowie zwiedzili kampus uniwersytecki, poznali jego architekturę oraz historię. Następnie zwiedzili wydział geografii, odwiedzili wydziałowa bibliotekę, gdzie poznali bogate zbiory specjalistyczne z zakresu  kartografii, geografii i studiów regionalnych. Wizyta na UW była ciekawa inspiracją do dalszego rozwoju i zdobywania wiedzy.

Uczniowie klasy 3D z wizytą na kampusie UW
Uczniowie klasy 3D z wizytą na kampusie UW
Więcej o ZWIEDZAMY UNIWERSYTET WARSZAWSKI

4 grudnia 2025 r. klasa 3A wraz z wychowawcą, panem Krystianem Rubajczykiem, odwiedziła Uniwersytet Warszawski. Najpierw uczniowie zwiedzili kampus i poznali historię jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce. Następnie wzięli udział w wykładzie geograficznym, który był okazją do poszerzenia wiedzy i spojrzenia na zagadnienia znane z lekcji z perspektywy akademickiej. Wyjście było cennym doświadczeniem edukacyjnym i inspiracją do dalszego rozwoju.

Młodzież klasy 3A słucha wykładu z geografii na Uniwersytecie Warszawskim
previous arrow
next arrow

Do góry