Jesteś tutaj:

Miesiąc: czerwiec 2026

Więcej o WYCIECZKA DO PŁOCKA ZWIEŃCZENIEM PROJEKTU „CIEKAWI HISTORII”
2-3 czerwca 2026 roku odbyła się dwudniowa wycieczka edukacyjna, będąca uwieńczeniem projektu „Ciekawi Historii”. Reprezentantem Towarzystwa Miłośników i organizatorem całego przedsięwzięcia był dr Tytus Izdebski oraz studenci ze Stowarzyszenia DziejoKon, Alexander Boniecki i Artur Tomaszczuk. W wyjeździe brali udział przedstawiciele czterech liceów. Celem wyjazdu było nie tylko nagrodzenie młodzieży za ich wielomiesięczne zaangażowanie, kreatywność i pracę, ale także pogłębienie wiedzy historycznej oraz rozwijanie zainteresowania naukami humanistycznymi. Uczniowie i opiekunowie zwiedzili: Muzeum Mazowieckie w Płocku (trzy wystawy: X wieków Płocka, Art Deco i Secesja), Katedrę w Płocku, najstarsze liceum w Polsce imienia Stanisława Małachowskiego oraz Muzeum Żydów Mazowieckich. Wieczorem odbył się spacer z przewodnikiem ulicami Płocka.
Bardzo dziękujemy TMH za możliwość wzięcia udziału w projekcie oraz za wspaniałą wycieczkę.
Więcej o WYSTAWA IMMERSYJNA O SŁAWNYCH ARTYSTACH

3 czerwca klasa 2C miała możliwość obejrzenia immersyjnej wystawy „Leonardo da Vinci vs. Michał Anioł” w Fabryce Norblina. Dzięki nowoczesnym technikom uczniowie przenieśli się do XVI-wiecznej Florencji, gdzie znajdowały się pracownie obu wielkich artystów.

Wystawa "Leonardo da Vinci vs. Michał Anioł"
previous arrow
next arrow
Więcej o PATRONAT WOJSKOWEJ AKADEMII TECHNICZNEJ

Do grona szkół objętych patronatem naukowym Wojskowej Akademii Technicznej dołączyły licea oraz zespoły szkół ponadpodstawowych z całej Polski, w tym także CXIX Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kuronia w Warszawie. Obok lekcji, warsztatów i wykładów nauczycieli akademickich WAT oferuje szkołom szansę na specjalistyczne przygotowanie przyszłych kandydatów na studia.

Porozumienia o współpracy między Akademią a szkołami podpisali 28 maja 2026 r. Prorektor ds. studenckich WAT dr hab. Monika Szyłkowska, prof. WAT oraz dyrektorzy 14 placówek, w tym pani dyrektor mgr Teresa Wesołowska. Sygnatariusze umów zobowiązali się do wspólnego działania na rzecz rozwoju i edukacji młodzieży, propagowania wiedzy politechnicznej i wojskowej oraz przygotowywania przyszłych kadr na potrzeby polskiej nauki i gospodarki.

Pani dyrektor Teresa Wesołowska i dr hab. Monika Szyłkowska
previous arrow
next arrow

Do góry