26 maja reprezentacje poszczególnych klas naszej szkoły miały możliwość zwiedzania siedziby TVP na Woronicza. Na początku młodzież uczestniczyła w wykładzie ,,STOP HEJT” pana Sławomira Matczaka dyrektora Akademii Telewizyjnej. Wykład był bardzo interesujący, zwrócił uwagę na wiele aspektów związanych z hejtem. Prelegent przywołał wiele konkretnych przypadków z życia społecznego ilustrujących zjawisko hejtu w Polsce w ostatnich latach i jego skutki. Przypomniał również przepisy prawne regulujące sprawy związane z hejtem. Każdy na pewno wyniósł pouczające wnioski z analizy zjawiska hejtu, aby przede wszystkim budować poczucie własnej wartości w dzisiejszym świecie i nie być obojętnym na krzywdę innych. Następnie młodzież miała okazję uczestniczyć w symulacji audycji telewizyjnej. Nagrano wywiad telewizyjny dotyczący przeciwdziałania i radzenia sobie z hejtem. W role dziennikarzy i gości telewizyjnych wcielili się uczniowie i bardzo dobrze się zaprezentowali. Potem wszyscy mogli ten wywiad zobaczyć na dużym ekranie, został przez panią dziennikarkę omówiony, usłyszeliśmy wskazówki i porady dotyczące prezencji telewizyjnej. Następnie zwiedzaliśmy gmach Telewizji, mogliśmy zajrzeć na plan teleturnieju „Jaka to melodia” oraz widzieliśmy przygotowania do innych programów a potem studio plenerowe „Pytania na Śniadanie”. Wycieczka pozwoliła uczniom zobaczyć, jak wygląda praca w telewizji z dwóch stron kamery oraz jak ważna jest kultura wypowiedzi, odpowiednia prezencja oraz odpowiedzialność za słowa w mediach. Wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca.
NASZA MŁODZIEŻ W TELEWIZJI POLSKIEJ
Opublikowano w dniu



