KONFERENCJA POŚWIĘCONA PAMIĘCI JANA JÓZEFA LIPSKIEGO

Powiększ obrazWspólne zdjęcie młodzieży z Wicemarszałkinią Senatu RP Magdaleną Biejat

25 maja uczniowie klas: 2A, 3F i 3E wzięli udział w konferencji poświęconej pamięci Jana Józefa Lipskiego, wybitnego działacza opozycji demokratycznej, uczestnika Powstania Warszawskiego, publicysty, historyka literatury oraz senatora I kadencji Senatu RP. Wydarzenie odbyło się w gmachu Senatu RP z inicjatywy wicemarszałkini Senatu Magdaleny Biejat i zostało zorganizowane przez Kancelarię Senatu i Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Wśród prelegentów konferencji byli między innymi dr Łukasz Garbal, autor biografii Jana Józefa Lipskiego oraz prof. Andrzej Friszke. Panel dyskusyjny był świetną okazją do refleksji nad znaczeniem patriotyzmu oraz odpowiedzialności obywatelskiej.

Udział w wydarzeniu był dla naszej młodzieży ważną lekcją historii oraz inspiracją do budowania postaw opartych na odpowiedzialności, szacunku i aktywnym zaangażowaniu w życie społeczne.

Konferencja "Jaka Ojczyzna? Jaki patriotyzm? Pamięci Jana Józefa Lipskiego"
previous arrow
next arrow