Jesteś tutaj:

Miesiąc: maj 2026

Więcej o UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „CIEKAWI HISTORII”

25 maja 2026 roku odbyło się uroczyste spotkanie kończące projekt „Ciekawi Historii.” Zostaliśmy zaproszeni na Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbyła się debata finałowa projektu oraz rozdanie nagród. Debata polegała na przyjacielskiej rozgrywce bez przegranych i wygranych, ale i tak emocji było bardzo dużo – każda szkoła kibicowała swoim debatującym kolegom i koleżankom. W kategorii „Zagadek historycznych” nasza szkoła wygrała zdobywając maksymalną ilość punktów. Jednak, to nie koniec spotkań w ramach projektu, ponieważ 2-3 czerwca kilka osób z opiekunem pojedzie na wycieczkę do Płocka. 

Uroczyste rozdanie nagród za udział w projekcie "Ciekawi Historii
previous arrow
next arrow
Więcej o KONCERT PIOSENEK Z LAT 20-TYCH W RAMACH PROJEKTU „CIEKAWI HISTORII”
W ramach projektu „Ciekawi Historii” uczniowie naszej szkoły pod okiem pani Sylwii Skowrońskiej przygotowali koncert piosenek z okresu dwudziestolecia międzywojennego.
Wszyscy uczestnicy postarali się o stroje lub elementy strojów z epoki, sala została przerobiona na „Bar u Grubego Joska”, także goście mogli poczuć się, jakby cofnęli się w czasie.
Koncert zakończyło wspólne śpiewanie takich przebojów, jak „Umówiłem się z nią na dziewiątą” czy „Ach śpij kochanie.”
Zasłuchana widownia w czasie koncertu, na pierwszym planie p. dyrektor Teresa Wesołowska, wicedyrektor p. Magdalenia Szymkowiak oraz p. Grzegorz Piotrowski
previous arrow
next arrow
Więcej o NASZA MŁODZIEŻ W TELEWIZJI POLSKIEJ

26 maja reprezentacje poszczególnych klas naszej szkoły miały możliwość zwiedzania siedziby TVP na Woronicza. Na początku młodzież uczestniczyła w wykładzie ,,STOP HEJT” pana Sławomira Matczaka dyrektora Akademii Telewizyjnej. Wykład był bardzo interesujący, zwrócił uwagę na wiele aspektów związanych z hejtem. Prelegent przywołał wiele konkretnych przypadków z życia społecznego ilustrujących zjawisko hejtu w Polsce w ostatnich latach i jego skutki. Przypomniał również przepisy prawne regulujące sprawy związane z hejtem. Każdy na pewno wyniósł pouczające wnioski z analizy zjawiska hejtu, aby przede wszystkim budować poczucie własnej wartości w dzisiejszym świecie i nie być obojętnym na krzywdę innych. Następnie młodzież miała okazję uczestniczyć w symulacji audycji telewizyjnej. Nagrano wywiad telewizyjny dotyczący przeciwdziałania i radzenia sobie z hejtem. W role dziennikarzy i gości telewizyjnych wcielili się uczniowie i bardzo dobrze się zaprezentowali. Potem wszyscy mogli ten wywiad zobaczyć na dużym ekranie, został przez panią dziennikarkę omówiony, usłyszeliśmy wskazówki i porady dotyczące prezencji telewizyjnej. Następnie zwiedzaliśmy gmach Telewizji, mogliśmy zajrzeć na plan teleturnieju „Jaka to melodia” oraz widzieliśmy przygotowania do innych programów a potem studio plenerowe „Pytania na Śniadanie”. Wycieczka pozwoliła uczniom zobaczyć, jak wygląda praca w telewizji z dwóch stron kamery oraz jak ważna jest kultura wypowiedzi, odpowiednia prezencja oraz odpowiedzialność za słowa w mediach. Wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca.

Więcej o KONFERENCJA POŚWIĘCONA PAMIĘCI JANA JÓZEFA LIPSKIEGO

25 maja uczniowie klas: 2A, 3F i 3E wzięli udział w konferencji poświęconej pamięci Jana Józefa Lipskiego, wybitnego działacza opozycji demokratycznej, uczestnika Powstania Warszawskiego, publicysty, historyka literatury oraz senatora I kadencji Senatu RP. Wydarzenie odbyło się w gmachu Senatu RP z inicjatywy wicemarszałkini Senatu Magdaleny Biejat i zostało zorganizowane przez Kancelarię Senatu i Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Wśród prelegentów konferencji byli między innymi dr Łukasz Garbal, autor biografii Jana Józefa Lipskiego oraz prof. Andrzej Friszke. Panel dyskusyjny był świetną okazją do refleksji nad znaczeniem patriotyzmu oraz odpowiedzialności obywatelskiej.

Udział w wydarzeniu był dla naszej młodzieży ważną lekcją historii oraz inspiracją do budowania postaw opartych na odpowiedzialności, szacunku i aktywnym zaangażowaniu w życie społeczne.

Konferencja "Jaka Ojczyzna? Jaki patriotyzm? Pamięci Jana Józefa Lipskiego"
previous arrow
next arrow
Więcej o CXIX LO BRĄZOWĄ SZKOŁĄ W RANKINGU EUROPEJSKICH SZKÓŁ PRAWORZADNOŚCI RP

Miło nam poinformować, że nasze liceum otrzymało status Brązowej Szkoły w XV Rankingu Olimpijskim Europejskich Szkół Praworządności RP.

Ogólnopolski Ranking Olimpijski Europejskich Szkół Praworządności RP prowadzony jest przez SEO COPTIOSH oraz Białostockie Centrum Edukacji, a trzy najlepsze szkoły w Rankingu otrzymują nagrodę Ministerstwa Edukacji Narodowej. Status Brązowej Szkoły przyznaje się szkołom, w których edukacja społeczna, europejska, prawna, z dziedziny praw człowieka i/lub historyczna stoi na wysokim poziomie w naszym kraju.

Do góry