PODSUMOWANIE PROJEKTU FOTOGRAFICZNEGO

Czas na podsumowanie Projektu Fotograficznego „Rozwijanie uzdolnień fotograficznych uczniów CXIX Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kuronia – cykl warsztatów przygotowujących do utworzenia reportaży zdjęciowych na tematy ważne dla młodzieży.”  

25 uczestników projektu wzięło udział w wycieczce do Muzeum Warszawy, gdzie obejrzeli wystawę fotografii „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90”Następnie, po przeprowadzeniu ankiety wśród uczniów naszej szkoły, uczestnicy otrzymali temat, na który utworzyli własny fotoreportaż. Uczniowie otrzymali książkę Bryana Petersona “Fotografia bez tajemnic”. Wzięli również udział w warsztatach online oraz w konsultacjach stacjonarnych z opiekunem projektu, na których dowiedzieli się o celowości oraz jakości wykonywanych zdjęć jak i o kształtowaniu obrazu fotograficznego oraz potrzebnych zagadnieniach technicznych. Później uczniowie wzięli udział w spotkaniach z zawodowym fotografem, na których dowiedzieli się ciekawych faktów na temat sesji fotograficznych, o pracy w profesjonalnym studio oraz o technikach robienia dobrych ciekawych zdjęć.  W dniach od 26 kwietnia do 10 maja w naszej szkole w sali nr 9 można było obejrzeć wystawę fotoreportaży. Wystawa wzbudziła wiele emocji i zainteresowała odbiorców. Wystawę obejrzeli również rodzice uczniów podczas dnia otwartego 26 kwietnia. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z fotoreportaży zamieszczonych na naszej stronie. Poniżej autorzy zdjęć wraz z tematami fotoreportaży. 

Hanna Pieńkowska 2b – “Przyjaciele to moja druga rodzina” 

Kalina Knapkiewicz 2a – “Pełnia życia zaczyna się od równowagi” 

Gabriela Klonowska 4j – “Sekretne życie zwierząt w lesie” 

Aniela Przeszłowska 1e – “Polskie mury” 

Alicja Pietrzyk 2b – “Sztuka pozwala zrozumieć świat 

Anastazja Rudnitska 4f – “Świat realny – świat wirtualny” 

Anna Spałek 4j – “Nowoczesna architektura miasta 

Antoni Korczak 4j – It’s understood that Hollywood sells Californication 

Bartłomiej Strzałkowski 4j – “Moja pasja, moja miłość” 

Brunon Kulesza 4h – “Koncerty muzyczne” 

Daria Marczak 4f – “Sztuka tworzy nowy świat” 

Dominik Wójciak 4j – “Moje miejsca” 

Igor Kowalski 4j – “Religia to moja tożsamość 

Kaja Lewandowska 3c – “Stadnina 

Zuzanna Kalicka 3c – “Życie towarzyskie po mojemu” 

Maksymilian Muras 4f – “Piękno wokół mnie – serce rośnie” 

Lidia Kacprzak 2b – “W podróży” 

Kalina Sroczyńska 1b – “Spójrz w górę” 

Alina Khimchuk 1e – “Problem odrębności w społeczeństwie 

Gabriel Bukowski 4j – “Kontrasty społeczne w miastach –– architektura Warszawy kiedyś i dziś” 

Xenia Pliatsika 2a– “Grecja” 

Natalia Szymańczyk 4j – “Warszawa” 

Zuzanna Jastrzębska 4j – “ Łazienki 

Maja Budzińska 1e – “ Ad sidera et ad universum – piękno i nauka astronomii” 

Weronika Korczak – “Mój pies – mój przyjaciel”