Dzień: 2023-05-03

13 kwietnia odbyła się 4 edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „Just sing”. Uczestnicy wybrali ambitne utwory pod względem wokalnym oraz językowym. Najtrudniejszym zadaniem okazał się dobór odpowiedniej tonacji do możliwości wokalnych uczestnika.  Jednakże z nauczeniem się tekstu piosenek po angielsku uczniowie nie mieli problemu. Utwory zostały wykonane brawurowo i z emocją, więc widownia nie szczędziła gromkich braw. Jury w osobach pani Iwony Chmielewskiej, pani Sylwii Skowrońskiej oraz pani Magdaleny Szymkowiak miało trudny orzech do zgryzienia. Po burzliwych naradach wyłoniono nagrodzonych uczniów.

Oto oni:

I miejsce: Paulina Włodarczyk,  Alicia Keys „Falling”

II miejsce: Maja Budzińska, Liana Flores „Rises the Moon”

III miejsce Angelika Urban, Queen „Love of my life”

Wyróżnienia:

Weronika Gąsiorek, Caro Emerald „A night like this”

Ida Borawska Christina Aguilera „Reflection”

Antoni Korczak i Daniel Sucharski, Calvin Harris & Rihanna „We found love”

Gratulujemy talentu oraz odwagi, dziękujemy uczestnikom oraz widowni i zapraszamy na kolejna edycję konkursu za rok!

Uczestnik Konkursu piosenki anglojęzycznej Just sing
Jury i publiczność podczas Konkursu piosenki anglojęzycznej Just sing
Publiczność podczas Konkursu piosenki anglojęzycznej Just sing
Pani Magdalena Szymkowiak i uczestnicy konkursu
Pani Magdalena Szymkowiak i uczestniczka konkursu
Uczestnik Konkursu piosenki anglojęzycznej Just sing
Jury i publiczność podczas Konkursu piosenki anglojęzycznej Just sing
Publiczność podczas Konkursu piosenki anglojęzycznej Just sing
Pani Magdalena Szymkowiak i uczestnicy konkursu
Pani Magdalena Szymkowiak i uczestniczka konkursu
Więcej o SPOTKANIE Z FOTOGRAFEM

W dniach 4 – 18 kwietnia w ramach projektu fotograficznego odbył się cykl spotkań uczniów z profesjonalnym fotografem panią Moniką Waśko. Pani fotograf ukończyła studia fotograficzne w USA w Illinois. Później przeniosła się do Los Angeles, gdzie zdobywała doświadczenie, a obecnie mieszka w Warszawie i tu kontynuuje praktykę zawodową. Uczestnicy projektu zapoznali się z podstawowymi technikami stosowanymi w fotografii oraz obejrzeli przykłady jakościowych zdjęć. Dowiedzieli się też jakie są realia pracy w studio fotograficznym oraz w plenerze, tak w obszarze fotografii użytkowej jak i artystycznej. Mieli również okazję zadać wiele pytań na nurtujące ich tematy. Mogli też skonsultować swoje pomysły na fotoreportaże. Pani fotograf opowiadała bardzo ciekawie podając anegdoty ze swojego bogatego doświadczenia zawodowego. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w spotkaniach, a nasz gość zachęcił uczniów do dalszych konsultacji fotograficznych online.

Spotkanie z profesjonalnym fotografem panią Moniką Waśko w ramach projektu fotograficznego
Młodzież na spotkaniu z profesjonalnym fotografem panią Moniką Waśko w ramach projektu fotograficznego