SUKCES SZYMONA POCHANKE W OLIMPIADZIE HISTORYCZNEJ

Powiększ obrazSzymon Pochanke

GRATULACJE!

Szymon Pochanke, uczeń klasy 3H, został finalistą XV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego …”

Organizatorami Olimpiady są: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Ten wielki sukces, Szymon zawdzięcza nie tylko swoim zainteresowaniom, ale przede wszystkim olbrzymiej determinacji i pracowitości. Od pierwszej klasy liceum uczestniczył w olimpiadzie. W XIII edycji zakwalifikował się do etapu rejonowego, w kolejnej do etapu wojewódzkiego, a w bieżącym roku szkolnym z sukcesem przeszedł trzy etapy, aż do stopnia ogólnokrajowego.

Cała społeczność szkolna jest dumna, że mamy takiego ucznia.

Szymon bardzo chętnie dzieli się swoja wiedzą, o czym wiedzą jego koleżanki i koledzy z klasy. Organizuje dla nich „powtórki z historii”, a jest przy tym bardzo wymagający. Już wkrótce – specjalnie dla Was – wykład Szymona z Polski Piastów.