Dzień: 2022-04-13

Więcej o ŚWIĄTECZNY KONKURS FOTOGRAFICZNY – WIELKANOC 2022

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w II edycji naszego dzielnicowego „Świątecznego Konkursu Fotograficznego – Wielkanoc 2022”. Celem konkursu jest m.in. kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz rozwijanie pasji fotografowania. Uczestnicy konkursu przesyłają na adres mailowy koordynatora konkursu: szymkowiak-magdalena@wp.pl od 1 do 3 zdjęć o tematyce świątecznej, zgodnie z zasadami zawartymi w regulaminie konkursu. Termin zgłoszenia prac konkursowych – 10 maja 2022 r.

Regulamin Świątecznego Konkursu Fotograficznego Wielkanoc 2022 (PDF, 324 KB)

Więcej o ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

19 kwietnia przypada rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej w okupowanej przez Niemców Europie. Tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście.

Uczniowie odwiedzili Pomnik Ewakuacji Bojowników Getta Warszawskiego. Monument jest Miejscem Pamięci Narodowej znajdującym się pod opieką CXIX LO im. Jacka Kuronia i upamiętnia ewakuację grupy żydowskich powstańców z getta na stronę „aryjską” w maju 1943 roku.

Więcej na ten temat:
Pomnik Ewakuacji Bojowników Getta – Wikipedia