KONKURS LITERACKI LEMowisko

Powiększ obrazPlakat konkursu literackiego Lemowisko

Ogólnopolski konkurs literacki „Polska Przyszłości” skierowany jest do młodzieży szkół średnich klasy 1-2. Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy konkursowej w formie tekstu literackiego, która zaprezentuje ich wizję przyszłości Polski przez pryzmat potencjalnego rozwoju technologicznego oraz jej przyszłego wpływu na różne dziedziny życia w Polsce. Organizatorzy nie precyzują ram czasowych prezentowanej wizji. Może ona dotyczyć zarówno najbliższych 20, 50, jak i 80 lat.

Tekst literacki (np. wypracowanie, esej, rozprawka, itp.) powinien mieć objętość nie mniejszą niż dwie strony A4 standardowego tekstu w formacie .doc bądź .docx. Prace do konkursu należy składać w okresie od 1 grudnia 2021 roku do 15 stycznia 2022 roku poprzez formularz elektroniczny dostępny na stronie www.lemowisko.pl.

Głównymi nagrodami w konkursie są laptopy marki Lenovo wraz z torbą, myszką, słuchawkami oraz pakietem Office 365 Personal. Dla pierwszych 2 tysięcy uczestników zaś przewidziano upominki w postaci koszulki i kubka z wizerunkiem Stanisława Lema.
Więcej informacji na stronie www.lemowisko.pl